אפיק ישראל TOUR

1

מרוץ אופני הרים רב-שלבי לזוגותההרשמה לקיה אפיק ישראל 2014 כאן

באוקטובר 2013, לראשונה בישראל יוזנק לראשונה טור אופני הרים. "אפיק ישראל" מזמינה את משתתפיה לחוויית חיים בלתי נשכחת, מיועדת לאוהבי המרחקים וגומעי המיילים, ששעות על האוכף ואתגרי רכיבה ממושכים מעצימים ומרחיבים את ליבם, תחרות בה לזמן לא תמיד יש משמעות, להשתתף ולסיים הוא האתגר!

חזון התחרות
"אפיק ישראל" שמה את חוויית הרוכב בראש מעייניה, נשענת ומקבלת השראה מ"תחרויות הרים רב יומיות" הגדולות והמוצלחות בעולם.
מטרתנו ליצור טור אופני הרים מקצועי, מהנה ומאתגר, שפונה לאוכלוסיית הרוכבים שנהנית מעמידה באתגרים מיוחדים, שערכי אהבת האדם, הטבע ואהבת הארץ הם עבורם חלק בלתי נפרד מהחיבור והאהבה לספורט אופני ההרים.
"אפיק ישראל" מהווה מפעל הנצחה יציב, חי, איתן ובר קיימא לגיורא צחור שנהרג בתאונת דרכים באחד מאימוני הבוקר, בעת שרכב על אופניו, שעמידה באתגרים מיוחדים, מקצועיות, אהבת ישראל והטבע היו אבני דרך שסללו את נתיב חייו.
"אפיק ישראל" שואב השראה מאחיו הגדולים שמעבר לים, שימת דגש על הפרטים הקטנים והגדולים כאחד, הנאת הרוכב ויצירת האווירה המושלמת לביצוע אתגר אפיקי שכזה, וכל זאת במחיר שלא יחייב אתכם לוותר על חופשת האופניים בחו"ל, מטרתנו לתת מוצר פרמיום במחיר עממי.

למי זה מיועד?
"אפיק ישראל לזכר גיורא צחור", הינו טור אופני הרים שמשלב את תאי רכיבת השטח מהטובים והיפים בישראל, בעת ובשלב בעונה שבו הכי טוב לרכב בהם!
"אפיק ישראל" מספק חוויית אופני הרים אולטימטיבית, אתגר פיזי ומנטאלי. בין אם תרכבו אותו במטרה "לסיים" ובין אם הנכם רייסרים הארד קור, אפיק ישראל יהווה אתגר מלא נופים, עליות, על מסלול מהמם הכולל סינגלים, מעבר בשכיות חמדה שבאזור מועצה אזורית מגידו, שמורת הר הכרמל, אלון הגליל ויער משמר העמק.
בשלושת ימי הטור תחלפו ברכיבה על מסלול מסומן שכל סטייג' בו יחלוף על כ100 ק"מ +- 30 ויערך בין חמש לשמונה שעות. מסלול מאוזן, שמשלב עליות קשות, שבילי 4X4 מהירים, סינגלים זורמים, טכני ברמה שמתאימה לכל ה"אפיקסטים" באשר הם, בטח ובטח למתחרים ול"מתחרעים" שבינינו.

כפר התחרות
כפר התחרות יוקם בשטח מועצה אזורית מגידו, בקיבוץ רמת השופט. כפר התחרות הוא המקום בו למעט הרכיבה הכול קורה! כפר התחרות הוא המקום בו מתגוררת התחרות על כל מרכיביה. מאחר והתחרות הינה תחרות "פול בורד", מרגע הזינוק ועד חציית קו הסיום בתום היום השלישי והמסכם הרוכבים יתארחו ב"כפר התחרות" , מתחם שיוקם עבור כלל צרכי התחרות והמתחרים.
אל כפר התחרות מגיעים מוקדם בבוקר התחרות, מחנים את הרכבים, בחנייה, ניגשים לבית הקפה, "פותחים" את הבוקר ומתארגנים לזינוק.

כפר התחרות יכלול:
 • מתחם לינה בשתי רמות- בית הארחה ומאהל מדוגם מלא באווירה.
 • עמדת רישום
 • משרד התחרות
 • מתחם הזינוק סיום
 • מתחם מציגים - לרשותכם מספר מציגים שיציגו את מרכולתם, יספקו לכם גיבוי לשלושת ימי התחרות ובכלל.
 • תמיכה טכנית - דוכני תמיכה טכנית בחסות SHIMANO יאפשרו לכם ולאופניים שלכם לצלוח את האתגר ולהתגבר על כל תקלה.
 • דוכן למכירת תוספי מזון וחטיפי אנרגיה, POWER BAR שנותנת חסות לכל התחרות ומכסה את כל נקודות האכלה שיפרסו לאורך המסלול.
 • דוכני אוכל (בתשלום) לארוחות הצהריים ולמילוי פחמימות אבודות, או סתם לנשנש.
 • מתחם עיסויים - לנוחיותכם חבילת עיסויים של חצי שעה, את רכישת חבילת העיסוי יש לבצע בעת ההרשמה בתחרות.
 • מרפאת התחרות - שם תוכלו לקבל סיוע רפואי מצוות המרפאה שיעשה הכול שתסיימו את האתגר.
 • חדר אוכל - חדר אוכל שיארח את רוכבי התחרות ויספק להם את הארוחות,
       יום ה'- ארוחת ערב.
       יום ו'- ארוחת בוקר וערב.
       יום שבת- ארוחת בוקר.
 • לוח מודעות - בתום כל יום נתלה את תוצאות הסטייג' שהסתיים על לוח המודעות.
 • חניון האופניים - לרשותכם יוקם מתחם מגודר עם שמירה לטובת חניית אופניים בעת שאתם נחים, מעוסים, אוכלים וכו'...

מסלולים

מסלול 2013 של "אפיק ישראל" יחל במועצה אזורית מגידו והיא תהווה את טבורו של המסלול. מועצה רחבת ידיים בעלת שטחים ירוקים, יערות ואזורי רכיבת הרים מופלאים מהמתוחזקים והטובים בישראל.

הסטייג' הראשון - כבר בתחילת היום לאחר זינוק רגוע ומתגלגל יחלו הרוכבים לגלות מה יש לאזור להציע. חציית יער הזורע לכיוון מזרח תאפשר חימום ו"פתיחה" לרגליים הטריות, חלק זה של הרכיבה יתאפיין ברובו ברכיבה על שבילי יער יפים ומוצלים, עליות ומורדות בשיפועים שונים.
לאחר חצייה תחתית של כביש תשבי-מגידו יחלו שבילי העמק המהירים, בהם רוח יכולה לשחק תפקיד מהותי, למביני טקטיקות הדרפטינג ורוכבי הכביש שבינינו יהיה היתרון.
הרוכבים ירכבו לאורך נחל בית לחם ויחלפו ביינות אזור חקלאי עד לכפר יהושע. בכפר יהושע תהיה חציית כביש נוספת, יש להיזהר ביותר בעת חצייה זו! משם לכיוון כפר ברוך בהמשך "שבילי אוטוסטראדה", לאחר חצייה תחתית נוספת באזור צומת השומרים יחלו הרוכבים לצבור גובה לקראת שמורת סינגל אלון הגליל, גן עדן לרוכבי אופני הרים, לאחר חלק ראשון בסינגל יפגשו הרוכבים נק' האכלה ותדלוק ראשונה. לאחר שתדלקו ימשיכו הרוכבים בסינגל אלון הגליל המפורסם (ולא כפי שכולכם רגילים לרכב אותו) ומשם דרך נחל ציפורי חזרה לכיוון העמק, משם הדרך חזרה היא בעיקר למעלה, עוד מספר עליות וכמה סינגלים מפנקים יחלפו תחת גלגליכם ורגליכם הלאות לפני שתשמעו את צהלות המעודדים ואת צלילי המוסיקה שבוקעים מכפר התחרות לקראת חציית קו הסיום של סטייג' מספר אחת באפיק ישראל 2013.

הסטייג' השני - סטייג' מספר שתיים של אפיק ישראל יצא בכיוון כללי צפונה לרכס הרי הכרמל. הרוכבים יחלו שוב בזינוק מתגלגל, יצאו לשטח לכיוון שמורת הר חורשן, משם בחצייה תחתית מאזור צומת אליקים יחלו לטפס על השלוחה הצפונית שמעל וואדי מילק. אט אט יתגלה בפניהם מימין נוף מהמם, שאם הדופק יאפשר יגרום הנאה צרופה וייתן דלק לבאות.
בהמשך, הדרך מקבלת תפנית בעלילה ובעלייה, ירידה ואיבוד חלק מהגובה שכבר נצבר יחייבו את הרוכבים להמשיך ולטפס לתוך "קיר המוות", שיפוע קצר ותלול שמגיע בתום עלייה, רכיבה לגמרי, מהיפות שתפגשו, הן ביופייה והן בתחושה שהיא תגרום לכם ברגליים.
היציאה מ"קיר המוות" תסמן את תחילת החלק התיירותי של היום, רכיבה זורמת ויחסית מהירה על דרך נוף כרמל, שמימין כל העמק פרוס רומנטי ויפה כבציור, אך אל תטעו- מראה דרך הנוף יכול לתעתע, צבירת גובה רצופה ומתונה תוודא שלא כל הזמן תהיו עסוקים בלהתבונן בנוף.
האידיליה תקטע לאחר כ-18 ק"מ נוספים בהם המסלול יפנה לאזור "היערן", שם תחלפו על רצף סינגלים זורמים ומפנקים. בתום חלק זה של המסלול, נחצה את הכביש בנקודה הגבוהה ביותר ברכס הכרמל באזור צומת דמון, נרד לבקעת אלון ומשם נטפס להר שוקף, העלייה הקשה והארוכה של היום! משם דרך סדרת עליות וירידות בינוניות, ימשיך המסלול לאזור מירב להפוגה ברכיבה הסיזיפית ולמרגוע והרמת המורל בסינגלי מירב, שינעימו את דרככם עד לשלט "צאתכם לשלום", ומשם המסלול ייקח אתכם לכיוון מטווחי אלייקים, מהם כבר ניתן להריח את הסוף. חצייה תחתית נוספת תחת כביש וואדי מילק (שחלקכם כבר ישכח שחלף תחתיו בבוקר) וחזרה לכפר התחרות.

הסטייג' השלישי - סטייג' מספר שלוש תואר בפי "טייסי המבחן" שלנו כמסלול שמשלב את כל הטוב שיש ביער משמר העמק להציע!!! ואכן כזה הוא, שלוש הקפות של מיטב המסלולים והסינגלים שיש ביער משמר העמק, מחוברים באופן כזה שרק גלי רונן יודע "לקמבן". עליות מפוארות, סינגלים זורמים ומהממים בשפע, אמנם תסיימו עם רגליים כואבות אך עם חיוך גדול ובטעם של עוד!
בתום הסטייג' הזה תוכתרו כמסיימי "אפיק ישראל 2013" טור אופני ההרים הראשון בארץ הקודש.
אתגר אפשרי ומומלץ לכל רוכב אופני הרים באשר הוא!

מה כוללת ההרשמה לטור (3 ימים)?
תאריכי התחרות 17-19/10/2013
פתיחת הרשמה: 1/4/2013
סיום הרשמה: 31/7/2013 או ברגע שתתמלא מכסת הנרשמים

ההרשמה הינה זוגית ומוגבלת ל 175 זוגות.
מתוכם 125 זוגות עם אפשרות לינה בכפר התחרות ו 50 זוגות ללא לינה.

ההרשמה כוללת:
• 3 ימי תחרות
• לינה בכפר התחרות בשתי רמות, חדרי אירוח ברמת אכסניה, מאהל מדוגם.
• שתי ארוחות ערב (חמישי, שישי)
• שתי ארוחות בוקר (שישי, שבת)
• תזונה (משקאות איזטונים/ ג'ילים) בנקודות האכלה לאורך המסלול.
• חולצת "finisher" - חולצת רכיבה איכותית
• טיפול רפואי בסיסי בכפר התחרות
• 10 תמונות איכותיות ממותגות

ההרשמה אינה כוללת:
• ארוחות צהרים - יהיו דוכני מזון בכפר התחרות שיחכו לכם בתום כל סטייג' להשלמת התזונה מסיום הרכיבה ועד לארוחת הערב.

להרשמה לחץ כאן

עלות ההרשמה משתנה בהתאם לאופי הלינה. מחירים:
 • עלות תחרות מלאה על בסיס לינה בחדרי אירוח בכפר התחרות ברמת אכסניה, על בסיס שני זוגות בחדר כולל המפורט בחבילת ההרשמה- 1380 ₪
 • עלות תחרות מלאה על בסיס לינה במאהל מדוגם בכפר התחרות כולל המפורט בחבילת ההרשמה - 980 ₪
 • עלות תחרות מלאה ללא לינה בכפר התחרות (לינה בבית), הכוללת את כל מרכיבי ההרשמה לתחרות למעט לינה – תזכורת, חובת נוכחות בכל תדריך רוכבים בתום ארוחת הערב! - 850 ₪
 • עלות מרתון חד יומי (שבת) 150 ₪
 • עלות חבילת עיסוי - 250 ₪  - עבור שני עיסויים של חצי שעה בתום כל סטייג'
 • עלות ביטוח תלת יומי עבור 280 ₪ למעוניינים. על כל רוכב להיות מבוטח על פי חוק הספורט. על רוכבים המעוניינים לרכוש ביטוח לטובת התחרות להציג בדיקה ארגומטרית שנעשתה ב-2013, אותה יש לשלוח לאחר ההרשמה לפקס 077-3200309 . את הזמנת הביטוח ניתן לעשות בעת ההרשמה.
מרתון חד יומי (שבת)
אפיק ישראל יאפשר לרוכבים המעוניינים בכך להשתתף ביום האחרון ולהתחרות בו כמרתון חד יומי. אופציות ההרשמה הקיימות הן:
מרתון קצר - כ-25 ק"מ
מרתון בינוני - כ-50 ק"מ
מרתון ארוך - כ 75 ק"מ

לינה
כפר התחרות של "EPIC ISRAEL" מתארח בשטח מועצה אזורית מגידו בקיבוץ רמת השופט.
לרשותכם שתי אופציות לינה:

לינה באוהלים - המאהל ממוקם בסמוך לקו הזינוק על מדשאה מפנקת בגן יפיפה, מיועדת למי שרוצה חווית תחרות מקסימאלית, להיות חלק מאווירת "כפר התחרות" לאורך כל היום, מתחם רביצה, ה"צ'יל אאוט" שבו תוכלו להתרווח ולהתאושש בסמוך לבית הקפה המפנק. הלינה תהיה על משטח דשא באוהלים אישיים על מזרון עבה ונוח, מקלחות עם מים חמים, שירותים ניידים ונייחים (קרובים מספיק אך לא קרובים מידי), מקום לנוח ולהתאושש והמון אווירה.

לינה ברמת אכסניה:חדרי אירוח ברמה בסיסית הכוללים: שירותים ומקלחות פינת קפה.

משפחות, מלווים ואוהדים
אפיק ישראל שם לעצמו מטרה לייצר חיבור מלא לטובת המשפחות, המלווים והאוהדים ולהפוך אותם חלק מהאירוע! מסלול התחרות וכפר התחרות מתוכננים כך שהמשפחות יוכלו לקחת חלק וללוות את יקירם.

נקודות תצפית ועידוד לאורך המסלול- במסגרת פירוט בדף ה"מסלולים" מפורטות נקודות בהן משפחות ומלווים יוכלו לצפות ולעודד, כמו כן מפורט זמן מוערך לפי קצב רכיבה ומיקומם ביחס לשאר המתחרים.

כפר התחרות-
במהלך היומיים הראשונים של התחרות כפר התחרות מתוכנן באופן שייתן לכם ולמלווים את החוויה הנעימה ביותר. מזנון לארוחת צהריים, בית קפה חי ותוסס, פינת רביצה, ולא מעט מרחב פתוח לטובת המלווים הצעירים שהעידוד לא כילה די אנרגיה ונותרו עדיין עם אנרגיה אצורה. ביום השלישי, לקראת השלמת האתגר וקבלת חולצות הFinisher כפר התחרות ילבש חג!
בנוסף לקיים, יתווספו פינות יצירה ומתנפחים לטובת כל האורחים שיגיעו לעודד ולהריע.

בקשה חשובה - משפחות ואוהדים - הרוכבים האמיצים בתום כל סטייג' זקוקים להתאוששות ולמנוחה! אנו מבקשים לקחת זאת בחשבון ולהתחשב, לנהוג באופן כזה שיאפשר לכל רוכב לקבל את שנדרש לו. כמו כן אנו מבקשים לפנות את כפר התחרות לא יאוחר מ20:00 מקווים שאתם רואים זאת בהבנה.

תודה צוות אפיק ישראל.

לפרטים נוספים:
ניתן לשלוח מייל ל- gal@ccc.org.il
גל צחור 0577-517617 
או בדף הפייסבוק http://www.facebook.com/EpicIsrael

תקנון השתתפות
Ver 16.8.1  |  Znook by Prodonet  |  2006-2019 צור קשר