אופניים על המים

1

מסע ותחרות אופני כביש לקידום תרבות הרכיבה ככלי לשמירה על הבריאות והכושר, כדרך ליצירת סביבה בריאה וירוקה יותר לכולנו וכן לחבר את התושבים והמתחרים מכל רחבי הארץ אל מסלולי הרכיבה במרכז המבקרים של איגודן בשפד"ן.


השכרת אופניים + קסדה  - משולבת בתהליך ההרשמה או בנפרד במידות [15.5] [17] [18] [19.5] או [21]

מתי  - חול המועד פסח 18.4.14.

מסלול   - הקפת כביש באורך 4 ק"מ בתוך מתחם השפד"ן

מקצים תחרותיים -   בין השעות 8:00-11:00
                                המקצים התחרותיים למרחקים של 4 עד 72 ק"מ בהתאם למקצה
                                ההרשמה לרוכבים תחרותיים בעלי בדיקת מאמץ וביטוח
 

מקצה עממי -           החל מהשעה 11 בבוקר, למרחק של 4 / 12 ק"מ 
                                המסלול פתוח ומותאם לכל המשפחה, וכולל כניסה למרכז המבקרים

 

היכן                 מרכז המבקרים של איגודן בשפד"ן - שד' מרילנד, ראשון לציון (ליד הסופרלנד)


השכרת אופניים  - למקצה העממי בלבד, בהזמנה ותשלום מראש בלבד באתר "זינוק" 


חולצת דרייפיט במתנה לכל נרשם בהרשמה מוקדמת עד לתאריך 11.4 בלבד! 


לאחר המקצה העממי יוזנק מקצה ראווה של מחליקי ה-Speed Skating הישראלי למרחק של 10 קמ!


מספר המקומות מוגבל, והשתתפות מותנית בהרשמה מראש

להרשמה לרכיבה לחצו כאן >>


דורון אמיץ - מארגן האירוע (Bike israel):

"איגודן פותח את שעריו ואת מרכז המבקרים על שלל הפעילויות שלו בחול המועד פסח ללא תשלום לציבור הרחב.

חיפשנו משהו שייתן ערך מוסף למבקרים מעבר לסיור במרכז, וימשוך קהל יעד ספורטיבי  ומשפחות שרוצות גם להוציא אנרגיה ולראות נופים במרחב הגדול שנמצא באיגודן

ספורט הרכיבה מתבסס על ערכים של קיימות, ניצול של אנרגיה טבעית ירוקה, בריאות ואיכות חיים. וככזה מתחבר לערכים של מרכז מחזור המים באיגודן - הגנה על הנחלים, הים, מי התהום, הפיכת מי שפכים למי קולחין ברמה גבוהה, כזו המתאימה לכל סוגי הגידולים החקלאים בארץ ועוד

כשהגעתי לאיגודן בפעם הראשונה, הופתעתי לגלות מרחב ענק (כ 2000 דונם) ובו קילומטרים ארוכים של כבישי אספלט באיכות מעולה,כבישים מישוריים לגמרי (מעולה הן למשפחות והן לתחרויות קריטריום מהירות) עם נוף דיונות בתולי מסביב.

בימים אלו שיש מיעוט יחסי של תחרויות אופניים בכביש פתוח עקב עלויות משטרת תנועה גבוהות מאוד, היה זה מתבקש להשתמש בכבישים המצוינים עבור תחרות כביש - איכותית

מה עוד שמבט חטוף בלוח התחרויות מראה שכמעט כל תחרויות הכביש מתרחשות בצפון או בדרום הארץ. זו תחרות הכביש הראשונה במרכז הארץ!  (והיחידה למעט קריטריום נתניה)

השנה בחרתי בהקפה בת 4 ק"מ. בשנה הבאה לכשתסתיים הבנייה במתחם, נוכל לסגור כ8 ק"מ של כביש!

מרכז איגודן נמצא סמוך לסופרלנד ולמטרופולין ראשון לציון, כעשר דקות מתלאביב בלבד

במרחב המטרופולני הזה גרות מאות אלפי משפחות עם ילדים שמחפשות פעילות ספורטיבית עם ערך מוסף ומעניין לחול המועד פסח. מלבד הפעילות הספורטיבית יהיו סיורים והפעלות לילדים(פירוט מלא בהמשך).

במתחם העממי יפתח מתחם של מיומנויות רכיבה באלאנס לטובת המשפחות והרוכבים הצעירים, וכן בכל שעה עגולה מופע מלהיב של מיטב רוכבי האקסטרים בארץ.המרוץ סביב האיגודן יתן הזדמנות לרוכבים העממים למשפחות ולשאר חובבי ענף האופניים המתפתח בארץ לבוא ולצפות באופן בלתי אמצעי ברוכבים אלו ובמתחרים חזקים אחרים מתחרים ביניהם במרוץ מישורי מהיר ומלא תהפוכות, בלב אזור המרכז.
יובל חץ הכרוז האנרגטי (יו"ר איגוד הטריאטלון) ינחה ויספק קריינות בזמן אמת לטובת הצופים בשטח, כמו כן התחרות תסוקר ותצולם על ידי צוות של ערוץ 5!

במתחם ינתנו פינוקים לצופים ומלווים כגון דוכני קראפ צרפתי ויוגורט טבעי ללא עלות. המסלולים העממים יזונקו לאחר סיום המקצים התחרותיים. אז לחובבי הרכיבה נשאר לסמן את ה 18.4 ביומן ולהגיע לעודד ולצפות ולאחר מכן לרכב באירוע!"

לשאלות נוספות - Doron@Bikeisarel.com

_____________________________


סיורים וסדנאות לכל המשפחה

במקביל לאירוע, יתקיימו באתר סיורים קלילים ומעוררי עניין על עולם מחזור המים. אלה ייקחו את המבקרים במסע אל קרקעית האדמה לאורך המסלול המפותל בו זורמים המים  ברחבי צינור דמה תת קרקעי, דרך תהליך טיהורם במכון ועד להעברתם לשדות החקלאות בנגב כמי השקיה טהורים. הסיורים יאפשרו הצצה ייחודית לעולם החיידקים דרך מיקרוסקופים, סרטונים ומודלים ממוחשבים וישלבו סיור רגלי בבריכות הטיהור במכון עצמו.

בנוסף, תתקיימנה סדנאות עיצוב גרפי וצילום דיגיטלי בנושאים אקולוגים בסיוען של טכנולוגיות ממוחשבות. במסגרת הסדנאות יתנסו הילדים בשימוש בתוכנות מתקדמות ויהיו השחקנים, הצלמים והבמאים של סרטוניהם.

הסיור אורך כשעה ומשך כל סדנא כשעה ורבע.

הסדנאות מתאימות לילדים בגילאי 6-15.

אין צורך להביא כלום מהבית – כל הציוד כבר ממתין לכם במרכז המבקרים.
 

הסדנאות שיתקיימו:

סדנת קומיקס (גילאי 6-10)

בואו ליצור קומיקס מקורי שלכם! למדו טכניקות שרטוט וצביעה ואיך להכניס את הדמויות שאתם אוהבים לקומיקס דיגיטלי מגניב שתוכלו לקחת הביתה להראות לחברים.

סדנת עיצוב גרפי (גילאי 11-15)

רוצים להיות מעצבי גרפיים מקצועיים? אז ככה מתחילים: השתמשו בתוכנת עיצוב גרפי כדי לערוך, להוסיף אפקטים וליצור איזו תמונה שרק תרצו.

סדנת צילום דיגיטלי (גילאי 6-10 ו-11-15)

רוצים לדעת איך לצלם תמונות עוצרות נשימה? גלו כיצד לנצל הגדרות מתקדמות ומצבי צילום מיוחדים במצלמות הדיגיטליות לקבלת תוצאות מדליקות. בחרו את התמונה האהובה עליכם ותוכלו להוסיף לה אפקטים נוספים בעזרת המחשב.


הכניסה לסיורים ולסדנאות חינם, ומותנית בהרשמה מראש
להרשמה לחצו כאן

 

תקנון השתתפות
Ver 16.8.1  |  Znook by Prodonet  |  2006-2019 צור קשר