יום הרוכבת 2017

28/04/2017

יום הרוכבת 2017

שישי 28/4 במדשאת בית העם בכרם מהר"ל


תודה למאות הנרשמות והנרשמים! ההרשמה הסתיימה - לא ניתן להירשם במקום.


יום הרוכבת 2017 יתקים ביום שישי 28/4 בכרם מהר"ל, ויכלול מסלולי רכיבה בכל הרמות ביער עופר והסביבה והפנינג נשי כיפי עם דוכני אופנים, ספורט, טיולים, תוצרת מקומית ואומנות. מטרת העל של יום הרוכבת היא העלאת המודעות לבדיקה סדירה וגילוי מוקדם של סרטן השד. רווחי האירוע קודש לפעילות עמותת "אחת מתשע".

יום הרוכבת מתקיים בשיתוף מחלקת הספורט של המועצה האזורית חוף הכרמל, איגוד האופניים בישראל ואתנה - הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל' ובחסות GIANT ישראל וחברת אקו Adventure.


מה הרעיון?

יום הרוכבת הוא רק תזכורת (כיפית במיוחד) למה שכל אישה צריכה לדעת וליישם:
"סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בישראל וכרבע מהחולות הן נשים צעירות מתחת לגיל 50. נשים אלו אינן נקראות להיבדק באופן מוסדר ולכן רובן אינן מודעות לצורך בבדיקה ולחשיבות שלה בהצלת חייהן. הגילוי המוקדם של סרטן השד הוא גורם מרכזי בסיכויי הריפוי מהמחלה. סיכויי ההחלמה של נשים שמחלתן אובחנה בשלב מוקדם מגיעים ל-92%" (מתוך אתר עמותת אחת מתשע).

למי זה מתאים?

יום הרוכבת גאה לארח מדי שנה רוכבות שטח ממש, אבל ממש, מכל הרמות: החל מרוכבות תחרותיות וחברות בסגל נבחרת ישראל, דרך רוכבות סופשבוע וכאלה שמטיילות בשביל הכיף ועד רוכבות שרק עושות את פידוליהן הראשונים בשטח - ביום הרוכבת יש רכיבה וכיף לכל אחת.זה רק לנשים?

יום הרוכבת פתוח לכולם! זה אירוע נשי עם מטרה נשית ברורה, אבל ההרשמה פתוחה לכולם (למעט מקצה "רכבת - ניצחת"). גברים שאוהבים לראות סביבם נשים רוכבות, מוזמנים להירשם - או לתת כתף ולהתנדב באירוע כמרשלים וסדרנים או לעזור בתחנת ההאכלה.

* מדריכים, מאמנים וראשי קבוצות נשים מוזמנים לבוא עם הקבוצה - הרישום ללא תשלום, כמובן.


אפשרויות הרישום:


טעימה + השכרת אופנים: מיועד לרוכבות מתחילות שאין להן אופנים או ניסיון ורוצות לבוא לנסות! ההרשמה כוללת השכרת אופנים והדרכה צמודה, באדיבות GIANT ישראל, יבואני אופני הנשים LIV. מסלול שטח מישורי וקל יחסית, באורך כ-8 ק"מ. הגעה עד 8:00, זינוק ב-8:30. משך הרכיבה כ-1.5 עד שעתיים.


רגועה - כ-10 ק"מ: מסלול פשוט ומישורי יחסית, עם קצת עליות וירידות מתונות, בשדות ובשטחים הפתוחים שסביב בקעת מהר"ל היפה. מיועד לרוכבות מתחילות או לצעירות שבחבורה. 

המסלול יהיה משולט לרכיבה עצמאית לא תחרותית - ניתן גם להצטרף למוביל/ה מטעם האירוע. 

זינוק: 8:20. 

זמן רכיבה צפוי: שעה עד שעה וחצי. 

על כל רוכבת להצטייד במים, חטיף קל וציוד אישי לתיקון תקרים ותקלות.


סימפטית - 20 ק"מ: מסלול יפהפה המקיף את בקעת מהר"ל, יורד בנחל מערות ועולה חזרה ליער עופר. מסלול מגוון עם שילוב של דרכי 4X4, עליות, ירידות ונגיעות של סינגלים זורמים. טיפוס מצטבר: כ-230 מ׳. 

משולט לרכיבה עצמאית לא תחרותית - ניתן גם להצטרף למוביל/ה מטעם האירוע. מיועד לרוכבות אופני הרים עם שליטה טובה בשטח וניסיון במסלולים דומים. 

זינוק: 8:10. 

זמן רכיבה צפוי: שעתיים-שלוש. 

תחנת רענון: לאחר העליה, בק"מ 14. 

על כל רוכבת להצטייד באופנים תקינים, מים, חטיף קל וציוד אישי לתיקון תקרים ותקלות.


תוססת - 30 ק"מ: מסלול קשה ואתגרי לרוכבות חזקות ומיומנות בלבד, עם דרכי 4X4 בתוואי משתנה, כולל דרכים סלעיות ומשובשות מאד, שפע של עליות וירידות וסינגלים ברמות טכניקה שונות. טיפוס מצטבר: כ-450 מטר. 

מסומן לרכיבה עצמאית לא תחרותית - מומלץ להצטרף למוביל/ה מטעם האירוע. 

זינוק: 7:30. 

זמן רכיבה צפוי: 3-3.5 שעות. 
תחנות רענון: בק"מ 13 ובק"מ 25.

על כל רוכבת להצטייד באופנים תקינים, מים, חטיף קל וציוד אישי לתיקון תקרים ותקלות.מקצה "רכבת - ניצחת": מדידת זמנים ותחרות על מסלול הסימפטית (20 ק"מ). זינוק: 8:00. מיועד לרוכבות המקצה הרשומות באיגוד האופניים בלבד. הצטרפות לחברות תחרותית באיגוד כרוכה בהצגת בדיקה ארגומטרית וביטוח תאונות אישיות עפ"י חוק הספורט. לפרטים יש לפנות לאיגוד האופנים: contact@israelcycling.org.ilאתן מוזמנות להירשם בהרשמה המוקדמת, להתחבר אלינו בעמוד הפייסבוק של יום הרוכבת - וגם להזמין חברות!