סובב יואב ה - 2

1

מרוץ סובב יואב - מרוץ שטח בדרום השפלה, נגיעה מפריחת החמניות רחוק מהכבישים הסואנים ולסיום טבילה בבריכה


 מרוץ סובב יואב ה- 2 התקיים ביום שישי  ה- 23.5.2014  בשדות קיבוץ שדה יואב. המרוץ, המתקיים זו השנה השניה, הינו מרוץ שטח חווייתי בשדות חקלאיים. 

התחרות מורכבת ממספר הקפות של 5 ק"מ בין גידולי חיטה, תירס, אבטיח וכמובן החמניות בשיא פריחתן המרשימה. לאורך המסלול נפרסו 2 עמדות שכללו מים ומשקה איזוטוני.

במזג אוויר אידיאלי התקבצו כ- 300 רצים, וכ- 100 מלווים ומשפחות בשטח הכינוס המאורגן של המרוץ. כבר במעמד הנחיתה ניכר היה שיפור רב וקפיצת כיתה בהיבט ארגון המרוץ ובמתחם הכינוס. סדרני חניה, עמדות רישום, שירותים ומלתחות, שער ענק, מחסומי מסלול ודוכני פרסום ומכירה של נותני החסות למרוץ . 

קבוצות הריצה המובילות במרוץ היו  Crossbie Crew, רצים עם הרוח, רצי זינוק, ומכינת נחשון (מכינה קדם צבאית) אשר בנוסף לנבחרת ריצה מרשימה גם הביאה קבוצת מתנדבים! ערן פלג, מהפקת המרוץ: "אנו מקווים כי השתתפות אנשי המכינה במרוץ זה תהפוך למסורת ארוכת טווח שתתפתח ותורחב אף בעתיד".

בשעה 06:00 החל החימום הקבוצתי לצלילי מוזיקה קצבית בהנחיית מריאנה קרייזלר - מאמנת ומדריכת כושר. קהל המשתתפים דרש "הדרן" שבוצע בחלון הזמן הקצר עד לזינוקים הראשונים. צוות הצלמים הפרוסים בשטח תיעדו את הרצים לפני, תוך כדי ובסיום המרוץ. 

 
ראשונים הוזנקו רצי ה-15 ק"מ, שהעלו ענן אבק בשעה 06:30 ויצאו להקיף את המסלול 3 פעמים מכובדות. איתם הוזנק גם מקצה חדש במרוץ: שלשת שליחים ל-5 ק"מ. את הרצים ברכה ד"ר מטי צרפתי-הרכבי, ראש המועצה האזורית יואב. במקום נכח גם מר נתן בר, מנהל מחלקת הספורט של המועצה, אשר תמכה באירוע וסייעה לו רבות.

כעבור רבע שעה, בשעה 06:45, בעמידה מרשימה בלו"ז, הגיע תורם של רצי ה 10 ק"מ ואיתם, זוגות השליחים. הרצים שעטו קדימה לסוב את המסלול פעמיים. 
אחרונים להיות מוזנקים היו רצי ה-5 ק"מ שיצאו בשעה 07:00 להקפה אחת. הרצים זכו לעידוד רב בחולפם במתחם לסיום או הקפה נוספת. הקהל הריע לשליחים שבנקודה זו העבירו את המקל מאחד לשני. מקלות השליחים, כיאה לארוע חקלאי, הוכנו מצינורות השקיה שמותגו בלוגו הארוע.

הראשון לחצות את הקו מבין רצי ה-15 ק"מ היה אברהם ארקה, אשר עשה זאת גם בשנה שעברה,  ושבר את שיא המסלול בתוצאה 0:56:55. מבין הנשים במקצה זה סיימה סיון שלו בתוצאה המרשימה של 1:19:47. הראשון שסיים את מקצה ה-10 ק"מ היה עידו שחר, פצצת אנרגיה בלתי נלאית שכבש את הפודיום גם בשנה שעברה. תדמיינו אותו רגע בעיני רוחכם. טעיתם. זה נער בן 14 בלבד ששרף את המסלול ב 0:41:40. מבין הנשים היתה זו רעיה דבוגובסקי שהניפה ידיה לניצחון בתוצאה 0:57:06. בקטגוריית ה-5 זכו תומר רם עם 0:21:12 וניקול ורמן בתוצאה 0:26:32

כל התוצאות

אחרון לצאת היה המקצה העממי למרחק של קצת פחות מ-2 ק"מ. במקצה זה נכחו ילדים רבים, מתוכם  כ- 50 ילדים מקיבוץ שדה יואב שלמרביתם הייתה זו ההתנסות הראשונה באירוע ריצה, וניכר היה כי התרגשו מאוד. שמחתם גברה עם קבלת מדליה על עמידתם באתגר.

עם סיום הריצות התכנסו המשתתפים בפינת מוצלת על הדשא בבריכת שדה יואב, טבלו במי הבריכה המרעננים, התחדשו בחולצות המרוץ, התפנקו בקרטיבים ולימונדה קרירה וצפו בטקס חלוקת הפרסים. פרסים מכובדים מאוד הוענקו למנצחים: חליפות וביגוד ריצה, מדרסים, ימי כייף ומסאז' באקויה, מגבות ספורט ועוד.

תודה רבה לכל המשתתפים המתנדבים ונותני החסות.
סובב יואב ה-3 ישוב אלינו במאי 2015.
אל תפספסו.


תקנון השתתפות
Ver 16.8.1  |  Znook by Prodonet  |  2006-2019 צור קשר