יום הרוכבת 2017

28/04/2017

יום הרוכבת 2017

שישי 28/4 במדשאת בית העם בכרם מהר"ל


מעל 450 רוכבות ורוכבי שטח, מלווים וצוותי מתנדבים התכנסו אתמול (שישי 28/4) ביישוב כרם מהר"ל ולקחו חלק באירוע הרכיבה השנתי "יום הרוכבת" שנועד להעלות את המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. האירוע מתקיים זו השנה החמישית בשיתוף מחלקת הספורט של המועצה האזורית חוף הכרמל, איגוד האופנים ואתנה – הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל ובחסות GIANT ישראל וחברת אקו  Adventure.

כל רווחי האירוע מוקדשים לעמותת "אחת מתשע".

המשתתפות ביום הרוכבת, שלבשו את חולצת האירוע בצבע וורוד המסמל את המאבק בסרטן השד, יצאו על אופני הרים לאחד משלושה מסלולי רכיבה באזור בקעת מהר"ל, יער עופר ובת שלמה ונהנו ממזג אוויר שמשי, פריחה ושבילים בלב הטבע. המסלולים הוכנו ב-3 רמות רכיבה ומאמץ שונות, כדי לאפשר גם לרוכבות מתחילות וגם למקצועיות לקחת חלק באירוע, כללו סימון ושילוט ו-2 נקודות מים שהופעלו ע"י מתנדבים. במקביל, מדריכים מתנדבים שיצאו עם הרוכבות אפשרו להצטרף אליהן לרכיבה בקבוצה.

  לאחר מכן האירוע נמשך בכינוס על הדשא ביישוב, בהפנינג נשי באווירה ספורטיבית ושמחה. מנכ"לית עמותת ״אחת מתשע״, סיגל רצין, שהתנסתה ברכיבה באחד המסלולים, סיפרה למשתתפות על פעילות העמותה למען חולות, מחלימות ומשפחותיהן. רוכבת נוספת שהחלימה מסרטן השד סיפרה את סיפורה האישי, עם דגש על החשיבות של בדיקה סדירה.

בתוך אירוע הרכיבה העממית התקיים גם מקצה "רכבת – ניצחת" עם מדידת זמנים בחסות אתנה ואיגוד האופנים. מעל 50 רוכבות לקחו בו חלק וניסו את כוחן ברכיבה תחרותית.

הרוכבות והרוכבים שחזרו מהמסלולים לרחבת האירוע המוצלת, נהנו מאווירה נשית ייחודית ומשלל פינוקים משיבי נפש שכללו עוגות מאפה בית, שייק וקרטיבים עם ספירולינה באדיבות "ספירולינה קדרון", בירה "ברזל" מהחבית, דוכני ציוד, ביגוד רכיבה נשי, אופטיקה, טיולים בחו״ל, ביגוד ספורט, אופני נשים של חברת LIV ועוד, הכל מיועד לנשים ובמבצעים מיוחדים.

את יום הרוכבת יזמה ומפיקה נועה לוריה ביחד עם הצוות המקצועי של חברת "עז הרים הפקות והדרכות". נועה, שמדריכה גם קבוצת נשים ברכיבת שטח באזור הכרמל, איבדה את אימה מסרטן שד בגיל צעיר. לדבריה, החיבור בין ספורט אתגרי בטבע בחברה נשית לבין מודעות ושמירה על הבריאות הוא טבעי וזהו הרעיון מאחורי האירוע.

אלבומי התמונות מהאירוע יועלו כאן באתר ובעמוד הפייסבוק

תוצאות מקצה רכבת ניצחת עלו באתר איגוד האופנים

סרטון האירוע יופץ ברשתות בקרוב - Stay tuned!