סובב אופיר ה - 8

12/05/2017


המסלול האתגרי 36 ק"מ
מיועד לרוכבים מנוסים רמת רכיבה גבוהה-ילדים מעל גיל 14 בלבד בעלי כושר גופני גבוה או לרוכבים במועדון רכיבה מקצועי באישור מאמן בלבד מגילאי 12


תאור המסלול:

מסלול משותף ברובו למסלול הארוך,
יציאה מרמת צבי מזרחה על דרך נוף רמות יששכר לכיוון מצפה יוס ודוד, משם ירידה
לערוץ נחל יששכר ועליה ארוכה לכיוון כוכב הרוחות שם תהיה נקודת רענון
 משם במגמת ירודה לכיוון גזית חציה של אחד מערוצי נחל תבור  רכיבה עד לגדר הקיבוץ וישם דרומה חזרה לרמת צבי. המסלול הוא על דרכי עפר ללא אתגרים טכניים משמעותיים,טיפוס מצטבר 600 מטר!


קישור לקובץ GPS: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cqovvkdhbqsraqbj

מפת המסלול (לחצו להגדלה):

 

המסלול הארוך 50 ק"מ
מיועד לרוכבים ברמת רכיבה גבוהה מאד. נוער - מעל גיל 16 בלבד, בעלי כושר גופני גבוה ובאישור מאמן מועדון רכיבה בלבד. 


תיאור המסלול:
המסלול הארוך יוצא מרמת צבי לכיוון מזרח על דרך נוף רמות יששכר לכיוון מצפה יוס, משם יורד וחוצה את נחל יששכר ומטפס בעליה ארוכה לכיוון כוכב הירדן שם תהיה נקודת הרענון הראשונה. 
משם המסלול פונה מערבה לכיון קיבוץ גזית, יורד לתוך ערוץ נחל תבור וממשיך על שביל ישראל לכיוון המפגש עם כביש 65 שם תהיה נקודת הרענון השניה.
משם פונה המסלול דרומה במישור ואחריו בטיפוס דרך עין דור העתיקה לכיוון תמרה ויורד חזרה לרמת צבי. 
המסלול כולו הוא על דרכי עפר חקלאיות ללא בעיות עבירות או אתגרים טכניים משמעותיים, מסלול מהיר, עם גובה מצטבר משמעותי 1000 מטר טיפוס מצטבר. אידיאלי לרוכבים חזקים ואפיקיסטים מזדמנים.


קישור לקובץ
GPS: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=fvlmfaciuntwoshb


מפת המסלול (לחצו להגדלה):
מסלול עממי-משפחתי

המסלול המשפחתי יוצא מרמת צבי צפונה כמו המסלול הארוך ופונה ימינה לכיוון מולדת בין מטעי מושב רמת צבי בהמשך נחצה את כביש הגישה לכפר טייבה ונרכב על בסיס נחל יששכר כרכיבה קצרה וממנה נקיף את מושב מולדת ממזרח נעלה את דרך העפר המובילה לחלקו המזרחי של המושב ונרד מצידו המזרחי לבסיס נחל צבאים.. במעבר הנחל נתחיל לטפס לכיוון מצפה יוס ודוד בבית השיטה מצפור יפהפה אשר יושיב אותנו על דרך הנוף של רמות יששכר ע"ש עובד דרור (אשר היה מנהל רשות הניקוז ירדן דרומי) הדרך הנוחה תוביל אותנו בבטחה ובכיף חזרה היישר לפתח מושב רמת צבי שם בזהירות נחצה את הכביש בכניסה למושב ולנק' ההתחלה 

אורך המסלול כ 15 ק"מ ובעל 170 מ' טיפוס מצטבר